Notebooklarda yaşanan sorun donanımsal bir arızaysa en kötü ihtimalle parça değişimi ile sorun çözülür. Yazılımsal bir arıza varsa çeşitli kurtarma çözümleme programları kullanılarak yazılımsal hatalar da çözüme ulaştırılır. Çoğu bilgisayar erbabı, hem donanımsal hem yazılımsal arızalarda formatın son çare olduğunu iddia etmektedir. Notebookunuzun işletim sistemi çok fazla veri yoğunluğu yaşar ve arada da temizlenme ihtiyacı duyar.

Format atmak, notebookunuzda bulunan işletim sisteminin tekrar kurulması anlamına gelir. Genel olarak kullanılan işletimi sistemi olan Windows’un çeşitli sürümleri mevcuttur. Çoğu zaman notebookunuzun kaldırabileceği yeni bir sürüme geçmek için de format atılabilir. Örneğin; Windows 8.1 yüklü bir notebookunuza Windows 10 işletim sistemi yüklemek isteyebilirsiniz ve eğer notebook özellikleri bu sürümü kabul ediyorsa bu format atma işlemi mümkündür.

Şirketinizde yada evinizde meydana gelen problemleri firmamız ortadan kaldırılması için gereken müdahaleleri yapmaktadır.Dizüstü bilgisayarınızda meydana gelen donanımsal yada yazılımsal arızalar hakkında bilgilendirme yapılmakta ve ardından hızlı bir şekilde uzman ekibimiz sorunu çözmektedir.Bizlere hızlı bir şekilde ulaşabilmek için 0216 771 71 65 veya 0543 364 92 47 nolu cep telefon numaramızı arayabilirsiniz.Yada aşağıda yer alan form’u doldurarak bizlere ulaşabilirsiniz.